ŁUKASZ DŁUGOSZ

lukasz dlugosz3

lukasz dlugosz3
Łukasz Długosz jest uznawany przez krytyków za "jednego z najwybitniejszych flecistów swojej generacji". W latach 2002-2003 studiował na Staatliche Hochschule für Musik we Freiburgu (Niemcy). Następnie ukończył Hochschule für Musik und Theater w Monachium oraz studia w Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse w Paryżu. Od 2009 do 2010 studiował na Yale University w New Haven (Stany Zjednoczone) w klasie Ransoma Wilsona. Swoje umiejętności doskonalił także podczas międzynarodowych kursów muzycznych.

Łukasz Długosz koncertuje jako solista i kameralista w Europie, Azji i USA. Współpracuje z wieloma renomowanymi orkiestrami europejskimi. Występował m.in. w Carnegie Hall w Nowym Yorku, w Musikverein-Goldener Saal w Wiedniu, Konzerthaus w Wiedniu, Konzerthaus w Berlinie, Filharmonii Monachijskiej Gasteig-Carl-Orff-Saal, Herkulessaal w Monachium, Gewandhaus w Lipsku.

Grał pod batutą takich gwiazd jak Zubin Mehta, James Levin, Krzysztof Penderecki, Jacek Kaspszyk, Helmuth Rilling, Jerzy Maksymiuk.

Za wybitne osiągnięcia otrzymał szereg prestiżowych nagród m.in: Gasteig-Musikpreis (Niemcy), Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Polska), Zeit-Preis ( Niemcy), Deutsche Stiftung Musikleben (Niemcy). W styczniu 2010 artysta zadebiutował z London Symphony Orchestra, z którą nagrał płytę z koncertem Michaela Colina.