Pospieszalscy

pospieszalscy 1

pospieszalscy 1
Pospieszalscy to jedna z najbardziej znanych, muzycznych rodzin w Polsce. Czterej bracia założyciele: Jan, Karol, Marcin i Mateusz od dwudziestu lat tworzą zespół o niebanalnym potencjale muzycznym. Klan rodziny Pospieszalskich to dwupokoleniowa, czternastoosobowa orkiestra złożona z charakterystycznych muzyków. Jej członkowie nagrywali, komponowali i koncertowali zarówno pod własny szyldem jak i w towarzystwie gwiazd polskiej sceny muzycznej: Anny Marii Jopek, Justyny Steczkowskiej, Voo Voo.

Rodzina Pospieszalskich ma w swoim dorobku sporo utworów, które powstawały miedzy innymi jako okolicznościowe piosenki towarzyszące pielgrzymkom Ojca Świętego lub stanowiły oprawę obchodzonych od kilku lat dni papieskich. Powstałe kompozycje, takie jak: "Osiem błogosławieństw", "Idź pod prąd", "Słowiański papież" i wiele innych na stałe wpisały się w repertuar piosenek religijnych.

Wyjątkowość programu rodziny Pospieszalskich polega na łączeniu współczesnej, dynamicznej chrześcijańskiej muzyki z fragmentami chorału i tradycyjnych sakralnych form. W repertuarze rodziny Pospieszalskich obok klasycznej orkiestry kameralnej, będzie można usłyszeć jazz, ostre gitarowe brzmienia, aranżacje elektroniczne oraz z energią zagrane wiejskie oberki i mazurki.
Artyści, o takim doświadczeniu estradowym potrafią i lubią zaskakiwać, dlatego często podczas koncertów pojawiają się elementy improwizacji.