ANIMA MUNDI 2012

Anima Mundi 2012 - podsumowanie

Już po raz dwudziesty trzeci w siedmiu świątyniach diecezji kieleckiej rozbrzmiały dźwięki muzyki magicznej: organowej, chóralnej, prawosławnej, dawnej i współczesnej.

Podczas tegorocznego Festiwalu każdy miłośnik muzyki znalazł coś dla siebie. Usłyszeliśmy utwory Wczesnego Renesansu w wykonaniu zespołu "La Morra", uczestniczyliśmy w niezwykłym czuwaniu Wielkopiątkowym za sprawą chóru "Sabbaton" z Bielin, doświadczyliśmy nowatorskiej formy "przedstawienia muzycznego" w wykonaniu chóru "Oreya" z Żytomierza.

ANIMA MUNDI nie mogło obyć się bez koncertów organowych. Dwóch wirtuozów zaprezentowało swój repertuar w Bazylice katedralnej w Kielcach. Chór chłopięcy Mozart Knabenchor Wien urzekł serca melomanów interpretacjami "Ave Maryia", "Psalmu 23" oraz "Gaude mater", a zakończenie Festiwalu wykonaniem "Wielkiej Mszy c-moll" W.A. Mozarta przez orkiestrę kameralną "Polish Camerata" Zespołu Wokalnego "All’ Antico" i sopranistów w kościele na Świętym Krzyżu dopełniło doznań estetycznych wiernej publiczności.

 

Czytaj więcej...

CZUWANIE WIELKOPIĄTKOWE

sabbaton

sabbaton
CZUWANIE WIELKOPIĄTKOWE w wykonaniu Chóru "Sabbaton" z Bielin, podczas którego usłyszymy najstarsze pieśni wielkopostne "Ludu mój ludu", "Krzyżu święty", czy "Ogrodzie oliwny", a także pieśni współczesne wprowadzające w klimat zadumy i refleksji nad męką i śmiercią Jezusa Chrystusa.

Koncert odbędzie się w Kościele pw. Św Józefa Oblubieńca N.M.P. w Bielinach o godz. 20.00.

Czytaj więcej...

LA MORRA

la morra

la morra
Koncert odbędzie się 10 kwietnia o godz. 18:30 w Kościele pw. św Boromeusza na Karczówce

LA MORRA wykonuje muzykę powstałą w Europie w okresie tzw. Jesieni Średniowiecza i Wczesnego Renesansu. Wywodzący się z kręgu legendarnej szwajcarskiej Wyższej Szkoły Muzyki Dawnej Schola Cantorum Basiliensis zespół już od ponad dekady łączy w swej pracy artystycznej zdobycze nauki w dziedzinie historii muzyki z bezpośrednim, twórczym muzykowaniem podporządkowanym estetyce i naturze wykonywanego repertuaru. Osiągnięcia na tym polu - obejmujące produkcje fonograficzne i liczne występy w całej Europie (m. in. na festiwalach w Utrechcie, Bruggi, Antwerpii, Ratyzbonie i Le Thoronet) oraz w USA - przyniosły zespołowi szerokie uznanie międzynarodowej publiczności i krytyki.

Czytaj więcej...

Koncert organowy Stefano Manfrediniego

stefano

stefano
Koncert odbędzie się 13 kwietnia o godz.19.00 w Bazylice Katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kielcach.

 

Stefano Manfredini

Urodził się w Modenie w północnych Włoszech w 1981 roku. Naukę gry na organach podjął w Konserwatorium w Parmie. Ćwiczył swój warsztat pod kierunkiem Prof. Alfonso Gaddiego w Konsersatorium Muzycznym "L. Campiani" w Mantui. Równocześnie studiował historię sztuki w Parmie.

Podczas studiów rozwijał swój warsztat w wielu dziedzinach m. in. ukończył kurs dyrygentury, improwizacji, historii katolicyzmu i organologii.Występował ze swoimi koncertami nie tylko w całych Włoszech, ale i za granicą, zarówno jako muzyk solowy, jak i w duecie z Francesco Gibellini (trąbka) czy Clarą Fanticini (skrzypce).

Czytaj więcej...