ANIMA MUNDI 2010

KONCERT RELIGIJNEJ MUZYKI ŻYDOWSKIEJ

W WYKONANIU ZESPOŁU HAGADA

KOŚCIÓŁ POD WEZWANIEM ŚWIĘTEGO FRANCISZKA Z ASYŻU - 9 kwietnia 2010, godz. 19:00

 

Grupa HAGADA powstała w 1994 roku. Inspiracją dla zespołu jest tradycyjna, religijna muzyka żydowska.

"Hagada" miała zaszczyt występować w wielu miejscach w kraju i za granicą  m.in. na koncertach organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie im. J. Korczaka w ramach programu "Antyschematy" w uroczystościach rocznicowych organizowanych przez to stowarzyszenie w Warszawie, Kcyni i Grudziądzu.

Czytaj więcej...

KONCERT ORGANOWY BOGNY NOWOWIEJSKIEJ

KLASZTOR MISJONARZY OBLATÓW NA ŚWIĘTYM KRZYŻU - 30 kwietnia 2010, godz. 19:00

 

BOGNA NOWOWIEJSKA

Organistka i klawesynistka, wnuczka kompozytora Feliksa Nowowiejskiego.

Jest artystka o wszechstronnym i twórczym podejściu do muzyki.

Absolwentka wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie organów prof. Andrzeja Chorosińskiego oraz Podyplomowego Studium Dziennikarstwa UAM; studentka muzykologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz klasy klawesynu prof. Marty Czarny – Kaczmarskiej i Aleksandry Rupocińskiej we wrocławskiej Akademii Muzycznej.

Czytaj więcej...

KONCERT ORGANOWY DARIUSZA PRZYBYLSKIEGO

KOŚCIÓŁ ŚW. JADWIGI W KIELCACH  - 23 kwietnia 2010, godz. 19:00

 

DARIUSZ PRZYBYLSKI

Organista i kompozytor. Jest absolwentem Szkoły Muzycznej II st. w Koninie w klasie organów Hanny Stypułkowskiej (dyplom w 2003). W latach 2003-08 był studentem kompozycji w klasie Marcina Błażewicza i organów w klasie Andrzeja Chorosińskiego w Akademii Muzycznej w Warszawie. 2006-07 studiował w Hochschule für Musik w Kolonii, kompozycję u Yorka Höllera, kompozycję elektroniczną u Hansa Ulricha Humperta, instrumentację u Krzysztofa Meyera i organy u Johannesa Gefferta, jako stypendysta programu Socrates/Erasmus. W roku 2008 rozpoczął studia podyplomowe (Solistenklasse/Konzertexam) w klasie kompozycji Wolfganga Rihma w Hochschule für Musik w Karlsruhe.

Czytaj więcej...

KONCERT NA MUZYKĘ I SŁOWA

Z UDZIAŁEM:

ANNY SENIUK, EDWARDA KUSZTALA

CHÓRU TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ BIELIN "SABBATON"

KLASZTOR MISJONARZY OBLATÓW NA ŚWIĘTYM KRZYŻU -  25 kwietnia 2010, godz. 13:00

 

 

W programie będziemy mogli usłyszeć najstarsze modlitwy zapisane w języku polskim:

"Bogurodzica albo Pacierz Staropolski". Teksty te z przełomu XIV i XV wieku dają świadectwo religijności naszych przodków, trafiają do serca i brzmią niczym najpiękniejsza muzyka. "Psałterz Królowej Jadwigi", "Modlitewnik siostry Konstancji", słowa "Bogurodzicy" i "Żywoty świętych" księdza Piotra Skargi wprowadzają nas w świat, w którym człowiek średniowiecza zwracał się do Boga, świat niezwykle obrazowy i piękny!

 

Czytaj więcej...

KONCERT MISTYCZNEJ MUZYKI BAŁKAŃSKIEJ W WYKONANIU BRACI TEOFILOWICZ (SERBIA)

KLASZTOR POD WEZWANIEM KAROLA BOROMEUSZA NA KARCZÓWCE - 25 kwietnia 2010, godz. 19:00

 

BRACIA TEOFILOWICZOWIE (SERBIA)

Bracia bliźniacy Ratko i Radisa Teofilowiczowie są unikalnymi, w pełnym tego słowa znaczeniu, wykonawcami dawnej muzyki serbskiej i bałkańskiej. Podczas piętnastu lat poszukiwań, poprzedzających sceniczną karierę, zgłębili „tajemnicę drugiego głosu„ i odnaleźli dawno zagubione harmonie tradycyjnego śpiewu.

Czytaj więcej...

KONCERT ZESPOŁU MUZYKI KAMERALEJ "WIRTUOZI LWOWA"

Z TOWARZYSZENIEM CHÓRÓW: PAŃSTWOWEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ

I POLITECHNIKI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ

 

KOŚCIÓŁ GARNIZONOWY NAJŚWIĘTSZEJ MARII PANNY KRÓLOWEJ POLSKI - 28 kwietnia 2010, godz. 19:00

 

Orkiestra kameralna „WIRTUOZI LWOWA” została założona w 1994r. w Lwowskiej Filharmonii z najlepszych lwowskich muzyków -kameralistów. Wielu z nich ma na swym koncie wspólne występy ze znanymi symfonicznymi i kameralnymi orkiestrami Europy. Zasadniczy skład orkiestry 20-40 muzyków może się wahać zależnie od programu.

W repertuarze orkiestry są utwory muzyczne  różnych epok i stylów od Bacha i Corelliego do współczesnej ogólnoświatowej i ukraińskiej muzyki.

Czytaj więcej...