DRAMAT LITURGICZNY „ORDO VIRTUTUM” HILDEGARDY Z BINGEN W WYKONANIU ZESPOŁU FLORES ROSARUM

21 MAJA – 20:00

DRAMAT LITURGICZNY

„ORDO VIRTUTUM” HILDEGARDY Z BINGEN

W WYKONANIU ZESPOŁU

FLORES ROSARUM

 

KLASZTOR MISJONARZY OBLATÓW MARYI NIEPOKALANEJ NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

flores rosarum

flores rosarum

„ORDO VIRTUTUM” czyli „SZTUKA O CNOTACH” to skomponowane ok. 1151 roku wielkie dzieło świętej mistyczki kościoła katolickiego Hildegardy z Bingen”, jeden z pierwszych w historii rozbudowanych utworów dramatycznych średniowiecza.

Zespół wokalny FLORES ROSARUM powstał z 2006 r. z umiłowania niezwykłego dzieła muzycznego średniowiecznej mistyczki Hildegardy z Bingen. Założycielką zespołu jest s. Susi Ferfoglia – wykładowca Międzyuczelnianego Instytutu Muzyki Kościelnej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Archidiecezjalnej Szkoły Muzycznej im. Ks. Kard. Franciszka Macharskiego w Krakowie, gdzie prowadzi klasę organów oraz zajęcia z historii i praktyki chorału gregoriańskiego. Zespół skupia śpiewaczki profesjonalnie zajmujące się muzyką dawną oraz historycznymi praktykami wykonawczymi. W skład zespołu wchodzą: Katarzyna Wiwer, Anita Pyrek, Adrianna Bujak, Katarzyna Śmiałkowska, Maria Klich, Julieta Gonzales-Springer, Susi Ferfoglia.

Dodatkowo w misterium udział wezmą: ks. Piotr Przybysz, Jakub Klich, Wojciech Szczerba i Krzysztof Pawlisz.

Flores Rosarum, jako pierwszy polski zespół wykonał scenicznie jedno z najciekawszych dzieł Hildegardy z Bingen, moralitet „Ordo Virtutum”.

 

*Chętnych do obejrzenia misterium „ORDO VIRTUTUM” zapraszamy do skorzystania z darmowego przejazdu specjalnym autobusem MPK Kielce na trasie Kielce – Święty Krzyż – Kielce. Odjazd autobusu o godz. 19:00 z parkingu przed KCK. Powrót po zakończeniu koncertu. Uwaga! Zainteresowanych prosimy o odbiór specjalnych wejściówek umożliwiających przejazd, które będą dostępne w kasie KCK po 10 maja 2016r.