KONCERT MUZYKI SAKRALNEJ w wykonaniu ORKIESTRY KAMERALNEJ WIRTUOZI LWOWA oraz ZESPOŁU "A CAPELLA LEOPOLIS" z UKRAINY

8 MAJA – 19:00

KONCERT MUZYKI SAKRALNEJ

W WYKONANIU

ORKIESTRY KAMERALNEJ "WIRTUOZI LWOWA"
oraz ZESPOŁU "A CAPELLA LEOPOLIS" z UKRAINY

 

DIECEZJALNE SANKTUARIUM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W KIELCACH

 

Orkiestra Kameralna WIRTUOZI LWOWA

wirtuozi lwowa

wirtuozi lwowa
Orkiestra kameralna WIRTUOZI LWOWA została założona w 1994 roku w Filharmonii Lwowskiej i składa się z najlepszych lwowskich muzyków - kameralistów. Wielu z nich ma na swym koncie wspólne występy ze znanymi europejskimi orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi. W repertuarze zespołu znajdują się utwory muzyczne różnych epok i stylów od Bacha i Corellego do współczesnej muzyki ukraińskiej i światowej.

Trasy koncertowe zespołu wiodły przez Włochy, Niemcy, Szwajcarię, Watykan, Danię
i Polskę; w Polsce artyści wzięli udział w wielu festiwalach, m.in. w Krakowie, Tarnowie, Warszawie, Sandomierzu, Kielcach, Przemyślu i Szczecinie.

 

ZESPÓŁ "A CAPELLA LEOPOLIS"

acappellaleopolis

acappellaleopolis
Zespół Śpiewaczy “A cappella Leopolis" został założony w r. 2003 i składa się z 8-15 śpiewaków. Wykonując muzykę różnych historycznych epok, członkowie zespołu dążą do stylizacji dawnych manier śpiewu.

W repertuarze zespołu: programy chorałów gregoriańskich i pieśni średniowiecznych, programy z muzyki cerkiewnej Monteverdiego, Schuetza, Buxtehudego, Haendla, Mozarta i polskich kompozytorów XVI-XIX ww., operowej muzyki Bortnianskiego, muzyki cerkiewnej i świeckiej z epoki ukraińskiego baroku, w tym 12-glosowe anonimy pocz. XVIII w. - koncerty pokutne i pogrzebowe, program europejskich koled “Idziemy do Betlejem".

DYRYGENT: SERHIJ BURKO

 

W PROGRAMIE:

"STABAT MATER" - ANTONIO VIVALDI

"GLORIA" - ANTONIO VIVALDI